Menu
high_kick_v2

HISTORIA POWSTANIA HIGH KICKA

W 2011 roku rynek oferował produkty przedtreningowe oparte na AAKG , formach kreatyny i innych związkach, które zatrzymywały wodę w tkankach wyzwalając efekt pompy krwi w pracujących mięśniach. Produkty te były skierowane na potrzeby treningu kulturystycznego. Z racji tego, że właśnie ta dziedzina sportu najmocniej korzystała z suplementów diety i odżywek. Firmy promujące owe przedtreningówki oferowały ten sam produkt dla wszystkich rodzajów sportów: kulturystyka, boks, mma i inne. Łącząc sporty siłowe (jak kulturystyka gdzie podczas treningu efekt pompy krwi w trenowanych mięśniach jest jak najbardziej pożądany) ze sportami wytrzymałościowymi jak MMA, boks, zapasy, gry zespołowe. Był to oczywisty błąd, ponieważ właśnie w sportach wytrzymałościowych efekt spompowanych mięśni jest całkowicie nieporządany , gdyż pozbawia układ ruchowy szybkości i wytrzymałości.

Jako pierwsza firma w Polsce (a zapewne też w Europie) stanęliśmy przed zadaniem stworzenia produktu przedtreningowego  na potrzeby sportów wytrzymałościowych. HIGH KICK powstawał na salach treningowych i matach do treningu sportów walki. Ustaliliśmy trzy podstawowe zadania jakie miał spełniać nasz produkt:
– oddalenie długu tlenowego (zwiększenie wytrzymałości – kondycji),

– zwiększenie motywacji , stworzenie lekkiego pobudzenia OUN,

– całkowita likwidacja jakiegokolwiek zatrzymywania krwi w pracujących mięśniach, czyli sprawienia by pracujące mięśnie były cały czas elastyczne i w pełni sprawne oraz by układ ruchowy jak najszybciej reagował na sygnały z OUN bądź z układu limbicznego.

Do testów zaprosiliśmy zawodników ze sportów walki. Jako, że potrzebują oni szybkości połącząnej z wytrzymałością oraz wielkiej motywacji treningowej.

Nasz produkt zatem poza tym, że miał zwiększać wydolność tlenową oraz motywację miał również za zadanie nie zatrzymywać krwi w pracujących mięśniach: podczas walki w stójce zawodnicy MMA mieli mieć sprawne ręce. Mieli nie odczuwać efektu spiętych mięśni kapturowych, odrętwiałych barków. Natomiast podczas walki w parterze ich przedramiona i bicepsy miały zachowywać elastyczność pozbawioną drętwienia, aby zaraz po podniesieniu walki ręce były szybkie i sprawne do zadania ciosu lub wykonania chwytu.

W testach pomagali nam zawodnicy warszawskiego klubu BJJ Copocabana oraz później czołowy zawodnik polskiego MMA Michał Materla. Dzięki ich wielkiemu zaangażowaniu i współpracy stworzyliśmy produkt, który realnie powstał na matach treningowych, ringach i salach sportowych.

HIGH KICK stworzony po licznych testach i poprawkach miał spełniać powyższe zadania we wszystkich sportach wytrzymałościowych: oddalać dług tlenowy, motywować do wysiłku, oraz nie zatrzymywać krwi w pracujących mięśniach (tym samym zawodnikowi sportów  walki miał zapewnić szybkość i dynamikę, biegaczowi to że nie będą mu drętwiały łydki  podczas biegu, a zawodnikowi uprawiającemu kolarstwo to, że nie będzie odczuwał drętwienia mięśni nóg.

Share this Post!

About the Author : Iron Horse Series

0 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Related post

  TOP