Menu
essays about community service help write an essay write essay help
1170x289_ihsteam_kategoria_aktualnosci_221

Czy powinienem stosować BCAA, a jeśli powinnam/powinienem to kiedy i jak je stosować?

Aminokwasy BCAA są spalane na potrzeby energetyczne mięśni podczas ich pracy beztlenowej (w tzw. szlaku glukozowo alaninowym). Do pracy beztlenowej mięśni dochodzi podczas wysiłku fizycznego kiedy średnie tętno przekracza 130-140 uderzeń serca na minutę (są to wartości średnie zależne od stopnia wytrenowania). Powstaje pytanie jak mam ustalić czy moje tętno przekracza 130-140 uderzeń serca na minutę kiedy nie mam urządzenia do pomiaru tętna i nie zamierzam go stosować? Najprostszym wymiernikiem czy nasze tętno przekracza 130-140 uderzeń serca na minutę, czyli czy wchodzimy w fazę pracy beztlenowej jest nasz oddech. Konkretnie jeśli nasz oddech jest na tyle intensywny, że nie możemy prowadzić spokojnej rozmowy to znaczy, że osiągnęliśmy pułap pracy mięśni w beztlenie i w takim momencie nasze mięśnie mają dostarczane na tyle mało tlenu, że zamiast glukozy zaczynają spalać aminokwasy BCAA (sam zainteresowany musi określić czy podczas swojego treningu wchodzi w beztlenową pracę mięśni czy też nie. Od nas dodamy, że jeśli trenujesz sporty walki, gry zespołowe o wysiłku mieszanym, cross-fit, a także kiedy ćwiczysz intensywnie na siłowni zdecydowanie wchodzisz w beztlenową pracę mięśni). W tej sytuacji od Ciebie zależy czy twój organizm na treningu będzie rozkładał własne białka mięśniowe by z nich pozyskać BCAA, czy podasz te aminokwasy z zewnątrz a tym samym oszczędzisz własne mięśnie i będziesz stosował jeden z najlepszych antykatabolików.

 Z powyższego opisu widzisz, że BCAA należy stosować przed treningiem i/lub w jego trakcie, natomiast ich podawanie (solo czyli samych) po treningu jest błędem w sztuce, ponieważ z samych BCAA organizm nie zbuduje już mięśni, które uległy rozpadowi (po treningu należy podać pełnowartościowy zestaw aminokwasów choćby pod postacią Sheaka białkowego).

By BCAA były dobrym antykatabolikiem trzeba podać ich odpowiednią ilość względem beztłuszczowej masy ciała i czasu trwania treningu (a konkretnie samej beztlenowej pracy mięśni). Najbardziej optymalną dawką BCAA w tej sytuacji jest 1g BCAA na każde 10kg beztłuszczowej masy ciała, przy założeniu całość pracy beztlenowej średnio nie przekracza 15 minut w ciągu całego treningu.

Dlaczego nie odczuwam działania waszych produktów przedtreningowych?

Podstawowym pytaniem jakie powinno zostać zadane klientowi przez sprzedawcę jest: W JAKIM CELU STOSOWANY JEST KONKRETNY PRODUKT?

Rozróżniamy trzy podstawowe cele w jakich stosowane są konkretne produkty przedtreningowe:

Pobudzenie O.U.N jak i całego organizmu trenującego w celu maksymalnego wyrzutu przez korę nadnerczy dużych dawek noradrenaliny (która również funkcjonuje w O.U.N, jednak w znacznie mniejszym stopniu). W takim przypadku CELEM stosowania produktu przedtreningowego jest wywołanie agresji treningowej, pobudzenia i dużej woli walki (z samym sobą, z własnymi słabościami, z ciężarem, czy przeciwnikiem) . Do takich produktów z puli produktów Iron Horse Series należy SHOW TIME 3.0.

Oddalenie długu tlenowego przejawiające się zwiększeniem kondycji, wytrzymałości. W takich produktach stosowane są składniki poprawiające przepływ krwi przez pracujące mięśnie, tym samym likwidują tzw. „pompę krwi w pracujących mięśniach”. Jest to zjawisko bardzo pożądane przez kulturystów a całkowicie niechciane przez innych sportowców z dyscyplin takich jak: boks, MMA, kolarstwo, biegi czy gry zespołowe. Do grupy tej należą produkty Iron Horse Series takie jak: HIGH KICK 420g oraz IRON WINGS.

Potęgowanie zjawiska „pompy krwi w pracujących mięśniach”. Jest to jeden z podstawowych czynników dzięki którym dochodzi do rozbudowy mięśni w treningu siłowym,który jest najczęściej stosowanym przez kulturystów. Warto zauważyć, że często sportowcy innych dyscyplin będący w fazie budowy siły i masy mięśniowej również stosują taki trening. Wtedy powinni stosować adekwatne do potrzeb suplementy. Do takich suplementów Iron Horse Series należą: IRON PUMP 540g i DOUBLE IMPACT 2.0.

Po zapoznaniu się z powyższymi informacjami klient powinien wiedzieć czego spodziewać się po konkretnym produkcie. Jeśli klient stosujący np. HIGH KICK 420g na treningu siłowym mającym spompować krwią jego mięśnie ma zastrzeżenia do działania produktu, warto aby dostrzegł, że produkt ten nie jest przeznaczony do wywołania zjawiska „pompy krwi w pracujących mięśniach”.  Jego zadaniem jest usprawnienie przepływu krwi w pracujących mięśniach oraz oddalenie długu tlenowego. Do wywołania efektu którego oczekuje klient powinien zatem zastosować IRON PUMP 540g lub DOUBLE IMPACT 2.0.

Kolejnym przypadkiem jest kiedy klient twierdzi, że mimo właściwego dostosowania suplementu do rodzaju wysiłku fizycznego wciąż nie odczuwa oczekiwanych rezultatów. Powodem może być fakt,

że klient mógł zastosować suplement po obfitym posiłku. Niestety składniki zawarte w produktach przedtreningowych mogą zostać związane ze składnikami odżywczymi w posiłku (jak np.: tłuszcz lub błonnik pokarmowy ) i nie wejść w krwiobieg. Tym samym produkt nie wykaże żadnego pozytywnego działania. Warto pamiętać, że zdecydowana większość produktów przedtreningowych powinna być stosowana w miarę możliwości na żołądek wolny od jedzenia.

Czy stosowanie odżywek białkowych jest przydatne w dietach redukcyjnych?

Zdecydowanie białko (zwłaszcza pochodzenia zwierzęcego) przyspiesza przemianę materii oraz powoduje zjawisko termogenezy poposiłkowej. Dzieje się tak, ponieważ białka są trawione znacznie trudniej niż cukry (węglowodany). Do strawienia danej ilości białka układ pokarmowy zużywa o wiele więcej energii niż do strawienia adekwatnej ilości węglowodanów. Dodatkowo podczas procesu trawienia białka wydziela się duża ilość energii w postaci ciepła. Obydwa zjawiska zdecydowanie wspomagają proces odchudzania poprzez samo duże zużycie energii na potrzeby trawienia białek.

Zdecydowanie białka Iron Horse Series nadają się do wzbogacenia diety redukcyjnej (odchudzającej). Do tego celu najlepiej nadaje się 100% PURE WHEY, oraz TOTAL SHAKE PROTEIN 85.

Czy mogę stosować większe dawki suplementów niż jest to podane na etykiecie?

Czy mogę stosować większe dawki suplementów niż jest to podane na etykiecie?

Można, jednak stosowanie dawek większych niż te podane na etykietach to działanie na własną odpowiedzialność. Bardzo często znacznie większe dawki niż te podane na etykietach stosowane są przez  sportowców wyczynowych lub ludzi trenujących wyczynowo, ale nie startujących w zawodach. Podyktowane jest to tym, że znają oni doskonale własne organizmy. Mają świadomość, że trenując wyczynowo ich zapotrzebowanie na wiele składników odżywczych jest znacznie większe niż rekreacyjnie trenującego człowieka. Dlatego stosują oni często 2 lub nawet 3 krotnie większe dawki niż te, które są preferowane na etykietach. Dawki preferowane na etykietach są dawkami bezpiecznymi, przeliczonymi dla norm średnich. Średnie wyliczenia norm zapotrzebowania energetycznego na: białko, witaminy czy minerały obejmuje całe społeczeństwo, a trzeba brać pod uwagę, że sportowcy oraz ludzie mający znacznie większe zapotrzebowanie na liczne składniki odżywcze stanowią mniej niż 5% społeczeństwa. Natomiast normy sa wyliczone dla większości, czyli dla 95% ludzi nie mających tak dużego zapotrzebowania jak sportowcy wyczynowi. Dawki podane na etykietach mogą wydawać się małe kiedy spojrzy na nie sportowiec trenujący wyczynowo. Spożywanie dawek większych niż podane na etykietach może być szkodliwe dla zdrowia osoby, która cierpi na: choroby metaboliczne, nadciśnienie tętnicze (chcąca spożywać silne stymulanty przedtreningowe lub spalacze tłuszczu), schorzenia nerek (w tym przypadku niewskazane jest spożywanie ponadnormatywnych dawek kreatyny).

W związku z tym spożywanie dawek większych niż podane na etykiecie zawsze jest robione na własną odpowiedzialność. (zwłaszcza dotyczy to silnych stymulantów przedtreningowych jak np. SHOW TIME 3.0 lub spalaczy tłuszczu jak BURN SHAPE 2.0).

Czy jak stosuję spalacze Iron Horse Series powinnam/powinienem jeszcze coś robić więcej by schudnąć? Ile kg schudnę? Czy nie będę tył/tyła później?

Stosując nasze spalacze otrzymujesz wspomaganie procesów odchudzania, które w głównej mierze są najbardziej zależne od postępowania dietetycznego oraz od rodzaju i ilości aktywności fizycznej. Spalacze tłuszczu sprawiają, że podczas wysiłku fizycznego preferowanym źródłem energii jest nasza tkanka tłuszczowa. Poza tym spalacze tłuszczu powodują tzw. „efekt termogenezy” sprawiający, że na proces ogrzania ciała (także podczas snu) zużywamy znacznie więcej energii. Jednak spalacze tłuszczu stosowane bez zmian w naszej diecie mogą dać znacznie mniejsze efekty niż wraz z zastosowaniem spalaczy tłuszczu zastosujemy cięcia kaloryczne w diecie i zwiększymy naszą aktywność fizyczną.

Ilość zrzuconych kilogramów podczas stosowania spalaczy tłuszczu jest bardzo różna u wielu ludzi stosujących go. Tak jak wspomnieliśmy w poprzednim akapicie proces odchudzania jest tym skuteczniejszy im więcej bodźców zastosujemy. Synergiczne działanie bodźców spowoduje efekt w postaci znacznego spadku wagi ciała, który jest zależny od indywidualnego postępowania człowieka.

By efekt odchudzania był trwały wymaga nauki na przyszłość jak jeść oraz co jeść aby więcej nie tyć.  Ważna jest również rodzaj oraz ilość aktywności fizycznej jaką stosujemy aby zachować szczupłą sylwetkę (korzystanie ze schodów zamiast windy, jak również poruszanie się pieszo zamiast samochodem jest już sporą zmianą nawyków powodujących sporą utratę energii w ciągu dnia). Przyczyną „efektu jojo” nie jest to, że nie stosujemy spalaczy przy których stosowaniu chudliśmy, ale to, że najprawdopodobniej powróciliśmy do złych nawyków żywieniowych i/lub spadła nasza aktywność fizyczna względem tej jaką mieliśmy podczas procesu odchudzania.

Dlaczego białka nie rozpuszczają się dobrze w wodzie?

Bardzo ważną informacją jest to, że proszek proteinowy powinien być rozpuszczany w specjalnym do tego celu przeznaczonym Shakerze metodą kilkukrotnego mocnego wstrząsania podczas którego sitko umieszone w shakerze rozbija grudki proszku proteinowego na drobinki i miesza je z wodą. Jedynie białka typu „INSTANT” nadają się do rozpuszczania w szklance z wodą mieszając łyżką (białka typu ,,Instant” mimo zalety łatwej rozpuszczalności mają konsystencję wodnistą a nie gęstą i puszystą jak mają liczne inne produkty w których nie zastosowano technologii „Instant “). Kolejną bardzo ważną informacją jest: by najpierw WLAĆ WODĘ DO SHAKERA I DO NIEJ WSYPAĆ PROSZEK PROTEINOWY, a nie odwrotnie. Odwrotna kolejność powoduje zjawisko zbrylania się proszku do którego dolewa się wodę. Może się też zdarzyć, że mamy w kranie tzw. „twardą wodę “, czyli wodę o wysokim Ph (zawiera bardzo dużo minerałów) i w takiej wodzie wszelkie proszki proteinowe (poza instantem) będą się zawsze trudno rozpuszczać (zwłaszcza kiedy woda jest bardzo zimna). Podobne zjawisko „twardej wody „ możę mieć miejsce kiedy stosujemy wodę uprzednio przegotowaną w czajniku, w którym doszło do osadzenia się tzw. „kamienia kotłowego”. Gdy woda mogła mieć niskie PH przed gootowaniem to już po jej Ph znacznie wzrasta. W takiej wodzie proszek proteinowy będzie trudno rozpuszczalny.

Czy odżywki masowe z serii IRON MASS pomogą mi w rozbudowie masy mięśniowej? Jeśli tak to jak i kiedy mam je stosować?

IRON MASS to suplement przeznaczony do uzupełnienia braków kalorycznych w diecie sportowca. Zawiera proporcje węglowodanów do białek: 3:1. W diecie zwiększającej masę ciała (zwłaszcza masę mięśniową) odpowiednia proporcja białka:węglowodany:tłuszcze zapewnia to, że spożywane białka (dzięki odpowiedniej ilości węglowodanów i tłuszczy) zostaną przeznaczone do rozbudowy mięśni a węglowodany i tłuszcze posłużą jako paliwo energetyczne dla organizmu. Proporcje białko:węglowodany:tłuszcze mają różne proporcje dla wielu ludzi. W przypadku bardzo szczupłych ludzi, którzy prawie wcale nie mają tkanki tłuszczowej, czyli ich skóra jest cienka i pozbawiona tłuszczu podskórnego. Proporcje te często będą wyglądały: białko:węglowodany:tłuszcze jak  1:4:0,5 lub nawet jak 1:5:1. Natomiast w przypadku ludzi, którzy mają pewną ilość tkanki tłuszczowej te proporcje mogą wyglądać następująco: 1:2:0,5.

Zatem jeśli jesteś osobnikiem, który nie ma wcale tkanki tłuszczowej to IRON MASS jest właśnie dla Ciebie. Powinieneś go traktować jako uzupełnienie posiłków, stosując jedną dużą porcję zaraz po treningu (100g) oraz 2 małe porcje w ciągu dnia (2x50g) jako uzupełnienie posiłków, czyli stosować po posiłkach. Może się tak zdarzyć, że po spożyciu IRON MASS nie masz już apetytu na wystarczająco duży posiłek. Wtedy należy traktować posiłek jako priorytet a IRON MASS jako uzupełnienie posiłku. Należy wziąć pod uwagę, że IRON MASS ma uzupełniać posiłki, czyli trzeba spożywać takie same lub większe porcje w posiłkach a IRON MASS zwiększy wtedy kaloryczność całodziennej diety co będzie skutkowało wzrostem masy ciała (u osoby szczupłej wzrostem masy mięśniowej). Niedopuszczalne jest to by zastępować posiłki stosując IRON MASS. Ma on być uzupełnieniem diety a nie jej fundamentem. Kiedy spożywamy w diecie 3 tyś kcal a dodamy 1000kcal stosując IRON MASS to mamy 4 tys kcal. Kiedy stosujemy IRON MASS, ale zastępujemy nim posiłek to całodzienna kaloryczność nie wzrasta.

Kiedy pragniesz wzrostu masy mięśniowej, ale masz sporą ilość tkanki tłuszczowej to powinieneś stosować IRON MASS tylko w dni treningowe i stosować go tylko po ciężkim treningu (od 50g do 100g na raz).

Czy wasze białka należy rozpuszczać w wodzie czy w mleku?

W przeszłości większość produktów białkowych zalecano rozpuszczać w mleku. Było to podyktowane faktem, że mleko samo w sobie zawiera białko i ten sam Shake miał po prostu większą zawartość

% białka w porcji rozpuszczonej w mleku niż w wodzie (zatem był to zabieg czysto marketingowy). Kolejnym faktem było to, że kiedyś odżywki białkowe po prostu były mało smaczne i rozpuszczone w tłustym mleku smakowały o wiele lepiej niż rozpuszczone w wodzie. Obecnie aromaty stosowane w odżywkach białkowych (Iron Horse Series stosuje szwajcarskie aromaty firmy Givaudan) są wysokiej jakości dzięki czemu odżywka białkowa rozpuszczona w wodzie smakuje wyśmienicie. Iron Horse Series w swoich białkach stosuje aromaty mleka i śmietany. Dodatkowo w składnikach strukturotwórczych zawarte są substancje przypominające tłuszcze mleczne. Dzięki takiemu postępowaniu nasze kubki smakowe oraz język odbierają białka Iron Horse Series jako produkt mleczny o puszystej gęstej konsystencji przypominającej pełnotłuste gęste mleko wymieszane ze śmietanką.

Dlatego nie dostrzegamy potrzeby rozpuszczania naszych białek w mleku. Chyba, że ktoś przedkłada wszelkie walory smakowe nad wartości dietetyczne, czyli wcale nie przeszkadza mu zawarta w mleku laktoza i tłuszcze mleczne.

KIEDY POWININENEM STOSOWAĆ 100% PURE WHEY? KIEDY ISO WHEY? KIEDY TOTAL SHAKE PROTEIN 85? CZY POWINIENEM MIEĆ WSZYSTKIE 3 RODZAJE BIAŁEK CZY WYSTARCZY MI JEDNO JAKO UNIWERSALNE?

KIEDY POWININENEM STOSOWAĆ 100% PURE WHEY? KIEDY ISO WHEY? KIEDY TOTAL SHAKE PROTEIN 85? CZY POWINIENEM MIEĆ WSZYSTKIE 3 RODZAJE BIAŁEK CZY WYSTARCZY MI JEDNO JAKO UNIWERSALNE?

ISO WHEY jest białkiem charakteryzującym się maksymalne szybkim czasem wchłaniania, czyli kilkanaście minut po jego spożyciu (stosować tylko i wyłącznie na wodę) organizm rozporządza pełnym spektrum aminokwasowym powstałym po strawieniu białka i wejściu aminokwasów w krwiobieg. Dzięki temu w bardzo szybkim czasie organizm może wykorzystać aminokwasy wg aktulanej potrzeby aby zbudować (odbudować) białka mięśniowe, transportowe, odpornościowe oraz o innych funkcjach. ISO WHEY jest idealny do stosowania zaraz po przebudzeniu, czyli po całonocnym poście, po ciężkim treningu kiedy zależy nam na szybkiej odbudowie strat w białkach mięśniowych i/lub przed treningiem kiedy podczas diety redukcyjnej w której nie dostarczamy cukrów do organizmu a chcemy aby mięśnie paliły na potrzeby energetyczne białko dostarczone z zewnątrz a nie rozkładały swoje własne białka. Bardzo ważną informacją jest fakt, że ISO WHEY IRON HORSE SERIES zawiera 90% czystego białka serwatkowego przy bliskiej zeru zawartości tłuszczu i laktozy. Dlatego ISO WHEY jest idealnym uzupełnieniem diety kiedy ściśle przestrzegamy niskiej zawartości węglowodanów w diecie oraz kiedy zależy nam możliwie na jak najszybszym uzupełnieniu białka.

TOTAL SHAKE PROTEIN 85 jest 85% białkiem w skład którego wchodzi aż 5 frakcji białkowych charakteryzujących się bardzo zróżnicowanym czasem wchłaniania. Są to wymienione wg kolejności wchłaniania: hydrolizat białek serwatkowych, izolat białek serwatkowych, koncentrat białek serwatkowych, koncentrat białek mlecznych oraz kazeina micelarna. Dzięki takiemu połączeniu uzyskujemy stabilne i stopniowe wejście aminokwasów (pochodzących z trawienia wymienionych białek) w krwiobieg. Czas wchłaniania TOTAL SHEYK PROTEIN 85 to zakres od 10 minut nawet do 4–5 godzin!!! TOTAL SHAKE PROTEIN 85 nadaję się idealnie jako białko stosowane na noc lub/i jako białko stosowane w ciągu dnia celem uzupełnienia diety w białko pochodzenia zwierzęcego.

100%PURE WHEY jest białkiem o średnim czasie wchłaniania a tym samym stanowi najbardziej uniwersalną alternatywę miedzy wszystkimi trzema opisanymi białkami. Jego czas wchłaniania            (stosowanego na wodzie) wynosi między 20 a 40 minut, czyli w takim czasie organizm będzie po jego spożyciu dysponował aminokwasami powstałymi po trawieniu 100%PURE WHEY. Dlatego jeśli mamy wybierać tylko jedno białko które chcemy stosować uniwersalnie rano, przed lub po treningu to powinniśmy wybrać właśnie 100%PURE WHEY. Jedynie w przypadku kiedy nasze podejście do diety i treningu jest bardziej profesjonalne (lub mamy ściśle określone uwarunkowania w życiu lub pracy i np. mamy wielogodzinne przerwy w jedzeniu) powinniśmy wybrać 2 lub nawet wszystkie 3 rodzaje białek uzupełniających naszą codzienną dietę.

Uzupełnienie:

HYDRO WHEY jest białkiem szybkowchłanialnym

SUPREME WHEY jest białkiem o podobnym czasie wchłaniania jak PURE WHEY  z tym, że SUPREME WHEY zawiera więcej tłuszczu i laktozy przy mniejszej % zawartości białka.

Dlaczego mam problemy żołądkowe po spożyciu odżywki białkowej?

Bardzo częstą przyczyną kłopotów żołądkowych są różnego rodzaju alergie i niestrawności. Jedną z wielu możliwości jest to, że jesteśmy uczuleni na składniki zawarte w odżywce białkowej jak np.: laktoza, kazeina lub inne białko. Spożycie takiego Shake białkowego możepowodować niestrawność. Również osoby chore na celiakię mogą mieć problemy po spożyciu odżywki białkowej. Nośnikiem dla aromatu może być surowiec pochodzenia zbożowego zawierający pewne ilości glutenu. Jeśli na produkcie nie występuje hasło „gluten free” to znaczy, że niewielkie ilości glutenu mogą znajdować się w produkcie. Są one tak małe, że ustawodawca nie zobowiązuje producenta do umieszczenia informacji  o zawartości glutenu w składnikach.

Kolejną dość częstą przyczyną kłopotów żołądkowych występujących po spożyciu Shake proteinowego może być używanie starego Shakera. Po niedokładnym myciu na ściankach mogą tworzyć się liczne kolonie bakteryjne, które później są spożywane wraz z Shake białkowym i powodują rozwolnienia. Podstawowym objawem, że nasz Shaker nie jest już czysty i należy go wymienić jest przykry zapach wydobywający się z Shakera pomimo umycia go ciepłą wodą. W takim przypadku bezwzględnie należy taki Shaker wyrzucić i zakupić nowy.

Przyczyną kłopotów żołądkowych może być spożycie Shake, który został przygotowany na kilka godzin przed spożyciem, ale przeleżał się w zamkniętym samochodzie zostawionym letnia porą na upalnym słońcu lub był noszony w torbie treningowej przez sportowca. W takiej sytuacji nawet bardzo czyste białko zawsze zawiera w sobie znikomą ilość bakterii, które teraz natrafiły                     na sprzyjające warunki do namnażania. Korzystając z wodnego środowiska oraz wysokiej temperatury rozmnożyły się w proporcji geometrycznej powodując, że taki Shake nie nadaje się do spożycia. Nie poinformuje nas o tym brzydki, ponieważ jest wiele szczepów bakteryjnych, które nie należą do grupy bakterii gnilnych, które namnażają się nie tworząc przykrego zapachu lub smaku).

Kolejną sytuacją jest (jednak robią to czasem tylko nierenomowani producenci najtańszych produktów), że surowiec jakim jest np. białko serwatkowe miało bardzo słabą tzw. „czystość biologiczną”, czyli po prostu był zanieczyszczony różnymi bakteriami. Jeszcze podczas badań było to zawarte w normach. Surowiec został warunkowo dopuszczony do sprzedaży w niższej cenie z zastrzeżeniem krótkiego terminu przydatności do spożycia. Warunkiem jest również, że zgodnie z wymogiem narzuconym przez ustawodawcę produkt powinien mieć określoną porcję dzienną z zastrzeżeniem: ,,nie przekraczać zalecanej porcji dziennej “. W przypadku kiedy w 30g takiego produktu zawartość bakterii jest w normie to w 60g zawartość bakterii będzie zdecydowanie przekroczona co spowodować może właśnie problemy żołądkowe. Kolejnym bardzo niebezpiecznym zjawiskiem zachodzącym po częstym stosowaniu produktu o niskiej czystości biologicznej jest fakt zasiedlania jelit przez niebezpieczne sczepy bakterii wypierające szczepy bakterii pożytecznych, co w konsekwencji może powodować częste niestrawności prowadzące do choroby jelit włącznie.

NALEŻY NADMIECNIĆ,  ŻE IRON HORSE SERIES STOSUJE TYLKO I WYŁĄCZNIE SUROWCE O NAJWYŻSZEJ CZYSTOŚCI BIOLOGICZNEJ.

DLACZEGO PRZYBRAŁEM NA MASIE TYLKO 1 KILOGRAM MIMO STOSOWANIA PRZEZ CAŁY MIESIĄC AŻ 7KG IRON MASSA?

IRON MASS IRON HORSE SERIES jest jedynie uzupełnieniem diety w składniki odżywcze. Nie jest jej  fundamentem ani gwarantem sukcesu. Fundamentem i gwarantem sukcesu jest prawidłowa dieta i trening. Kiedy sportowiec stosuje prawidłową dietę i ma w niej 3tys kcal dziennie, ale doda do niej jeszcze 1tys kcal z IRON MASS to wtedy uzyskuje 4tys kcal, czyli wsparcie swojej diety i jej uzupełnienie, ale cały czas bazą i fundamentem pozostaje sama dieta i trening.

Mam naście lat, czy mogę stosować wasze odżywki?

Oczywiście, jednak nie zalecamy spożywania wszystkich naszych suplementów. Na pewno nie możesz stosować bosterów testosteronu oraz większości odżywek przedtreningowych. Zdecydowanie możesz stosować wszystkie odżywki białkowe, masowe, aminokwasy, minerały i witaminy.

Dlatego, że białka pochodzą z krowiego mleka (100% PURE WHEY, SUPREME WHEY, TOTAL SHAKE PROTEIN 85, ISO WHEY 90, HYDRO WHEY 90) i są produktem naturalnym, w którym jest skondensowane białko mleczne. Taka odżywka charakteryzuje się możliwie największą ilością białka mlecznego przy jak najmniejszej zawartości wszystkiego co w mleku tym białkiem nie jest (woda, tłuszcze, laktoza, minerały…….)

Natomiast odżywki masowe (IRON MASS 20) to produkty również pochodzenia naturalnego, w których skondensowane są białka pochodzenia mlecznego oraz węglowodany (skrobia lub maltodekstryny) pochodzenia ziemniaczanego lub kukurydzianego. Suplement ten można porównać do skondensowanego posiłku, w którym zebrano jak największą ilość białka oraz maltodekstryn, przy jak najmniejszej ilości wszelkich innych składników odżywczych.

Aminokwasy to części składowe białek (BCAA Plus, PRO AMINO) pochodzące z białek mlecznych, tym samym stanowią produkt pochodzący z naturalnej żywności.

Witaminy (Vitamin Series) i minerały (MG Plus) są uzupełnieniem diety (w zależności od potrzeb) w brakujące lub będące w niedoborze składniki odżywcze.

Czy powinienem dodać do suplementacji witaminy i minerały? Jeśli tak to kiedy i dlaczego?

Jest to zależne od wielu czynników. Generalnie spożywając do każdego posiłku warzywa surowe (lub duszone, gotowane) nie powinniśmy mieć niedoborów witaminowych. Jednak ciężko trenując warto jest zaopatrzyć się w preparat witaminowy i stosować go zwłaszcza w okresie zimy i przedwiośnia.

Inaczej wygląda sprawa z minerałami. Trenując mamy duże straty w minerałach (zwłaszcza w magnezu, sodzu i potasu). Dzieje się tak, że na same potrzeby pracy treningowej jak i poprzez pocenie się mamy spore straty w wyżej wymienionych minerałach. Dlatego zawsze warto zaopatrzyć się w dobry preparat magnezowy i stosować go zawsze, kiedy trenujemy. Najlepszą porą do suplementacji magnezu jest czas po treningu oraz na noc przed snem. W przypadku strat w sodu i potasu, które występują zwłaszcza podczas lata kiedy pocimy się bardziej niż w innych porach roku. Na okres letni polecamy również zaopatrzyć się w koncentrat napoju jonowego zawierającego sód, potas i magnez oraz stosować go zgodnie z zaleceniem znajdującym się na etykiecie napoju jonowego.

Co jest lepsze? Kapsułki czy proszek?

Jeśli ten sam suplement występuje w postaci kapsułek jak i w proszku to nie ma żadnej różnicy w samym suplemencie. Jedynie forma podania jest inna. Kapsułki żelatynowe są wygodniejsze niż sam proszek, ponieważ możemy precyzyjnie dawkować sobie suplement np. jeśli w jednej kapsułce mamy 1g suplementu to podając 10 kaps precyzyjnie dawkujemy 10g suplementu. Natomiast dawkowanie proszku może nie być tak precyzyjne i wygodne (kapsułki możemy luźno przechowywać w pudełku lub saszetce a przechowywanie proszku poza seryjnym opakowaniem może nie być już takie proste). Zatem suplement w proszku nie różni się niczym od suplementu w kapsułkach poza precyzyjną i wygodną formą podania. Żelatynowa kapsułka bardzo szybko rozpuści się w żołądku i uwolni suplement tak samo szybko jakbyśmy go podali w postaci proszku. Pewnym wyjątkiem będą suplementy, które mogą być deaktywowane przez niskie Ph. Różnica między suplementem kreatyny w proszku a suplementem kreatyny zamkniętej w kapsułkach dojelitowych (DRkaps – patent firmy Lonza) jest już zasadnicza. W przypadku proszku kwaśne środowisko żołądka może rozłożyć kreatynę do jej nieaktywnej formy kreatyniny. W przypadku kreatyny w DRkaps nie dojdzie do tej sytuacji, ponieważ tego rodzaju kapsułki uwolnią kreatynę dopiero w jelitach gdzie Ph jest wyższe niż 7. W tej sytuacji kreatyna wejdzie w krwiobieg w formie aktywnej. Zazwyczaj firma wypuszczająca suplement wymagający podania dojelitowego w DRkaps zawrze tę informacje na etykiecie.

 

Czy BCAA z glutaminą wystarczy jako formuła potreningowa?

Jeśli chodzi o suplementację potreningową należy zastosować kompleksowy produkt, w którym będzie znajdował się komplet wszystkich 20 aminokwasów, z których zbudowane są białka ludzkie oraz węglowodany, które posłużą do odnowy zapasów glikogenu, który mógł zostać żuzyty podczas treningu (co zależy od intensywności oraz czasu trwania treningu). Jeśli chodzi o połączenie BCAA + glutamina to jest to nietrafiony suplement, ponieważ BCAA powinniśmy podawać przed treningiem a glutaminę po treningu lub na noc (ewentualnie w ciągu dnia). Glutamina poza funkcjami odpornościowymi (w skład glutationu – przeciwciał odpornościowych wchodzi właśnie glutamina) pełni funkcje: odbudowujące śródbłonek jelit, jest dawcą azotu organicznego do wewnątrzustrojowej syntezy aminokwasów endogennych (czyli tych, które może zbudować nasza wątroba). Taka synteza zachodzi po treningu lub w ciągu regeneracji (sen i odpoczynek), ale na pewno nie zachodzi podczas treningu. W związku z tym glutamina nie powinna być podawana przed treningiem.

BCAA są to aminokwasy, którę są spalane na potrzeby powstania energii wewnątrzkomórkowej podczas beztlenowego wysiłku fizycznego (podczas wielu faz ciężkiego treningu siłowego). Zatem należy je podawać przed treningiem lub w jego trakcie. Podawanie samych BCAA po treningu nie ma sensu, ponieważ do syntezy białek organizm potrzebuje zestawu 20 aminokwasów a nie tylko 3 aminokwasów BCAA.

Jak wynika z powyższego wywodu kompozycja BCAA + glutamina stanowi błąd w sztuce lub po prostu taki suplement został wypromowany ze względów ekonomicznych, ponieważ BCAA są często dwa razy droższe niż glutamina (a 500g BCAA solo będzie zawsze droższe niż 250g BCAA + 250g glutaminy).

Jako kompletną formułę potreningową zdecydowanie polecamy suplementy IRON HORSE SERIES: IRON RECOVER lub CREA FIGHGT.

Mam nadciśnienie, czy mogę stosować spalacze i przedtreningówki IRON HORSE SERIES?

Jest to zależne od rodzaju spalacza i przedtreningówki jaką chcesz stosować. W przypadku spalacza jak l-Karnityna czy THERMOLIZZER nie powinno być zastrzeżeń. Może wystąpić sytuacja, że lekarz po konsultacji zaleci inaczej. Wtedy zawsze należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Na pewno mając nadciśnienie tętnicze nie należy stosować produktów zawierających kofeinę, synefrynę jak i inne stymulanty powodujące wyrzut noradrenaliny. Do takich należą BURN SHAPE 2.0, SHOW TIME 3.0 i THERMO PUMP 2.0.

1170x289_ihsteam_kategoria_blog21

  TOP